Mamičky na Facebooku pozor: Dennodenne sa stretávame s rôznymi fotografiami detí zneužívaných na Facebooku. Vraj zdieľaním fotografií zranených a chorých detí je možné pomôcť a vyzbierať pre ne peniaze. Už niekoľko rokov je na internete rozšírený podvodný druh zbierok, ktoré hlásia, že zdieľaním a preposlaním príspevku ďalej, sa zbierajú peniaze pre obeť nejakej choroby, alebo na operáciu. V skutočnosti sa nikdy žiadne takéto peniaze nikomu nikdy nevyzbierali, pretože nič také neexistuje. Možno preto, že je to nemožné. Fotografiu s podvodným textom môže na sociálnu sieť zavesiť hocikto a tak sa aj deje.
Žiadne zdieľanie nikoho nezachráni
Medzinárodné organizácie už pred časom zverejnili niekoľko plagátov, ktoré sa vysmievajú týmto nechutným podvodom na deťoch a ich fotografiách. Stiahnuté z internetu, prípadne z rodinných stránok, kde sa rodičia pýšia novým prírastkom do rodiny, sa fotografie neskôr objavujú na vymyslených narafičených Facebook stránkach, či príspevkoch s textom, že dieťa údajne umiera, alebo ho postihla nejaká katastrofa a potrebuje peniaze. Množstvo ľudí zasiahnutých súcitom si povie, že jediným klikom, ktorý ho nič nestojí, môže pomôcť niekomu, čo to potrebuje. V skutočnosti tak však často pomôžeme majiteľom stránok a nafingovaným profilom, aby získali popularitu ako aj peniaze z reklamy, ktorú neskôr ponúknu niektorým firmám. Jednotlivci sa takto zároveň zabávajú sledovaním počtu ľudí, ktorí sa nechali nachytať. Je to akýsi druh zábavy dnešných mladých ľudí, aj podvodníkov, vyvolať poplach a emócie. Nezdieľajte preto žiadne takéto príspevky, pretože v žiadnom prípade nikomu nepomôžete. Skutočné zbierky fungujú inak a oficiálne. Facebook neumožňuje počítať, vyhodnocovať a preplácať takéto „charity“. Ide o nechutný podvod, ktorý sa objavuje vo veľkom počte od USA po Indiu. Takže pozor!
Bojujme spoločne proti nim, je ich priveľa
Nižšie je niekoľko článkov a odkazov na témy zneužívania detí pomocou ich fotografií na rôzne podvodné zbierky a pokusy zvýšenia popularity vďaka vymysleným príspevkom. Všetky dokazujú, že tento druh podvodu je na Facebooku veľmi výrazný. Ak sa s ním stretávate, označte fotografiu voľbou NAHLÁSIŤ a výberom možnosti SPAM alebo PODVOD. Označenie takýchto príspevkov viacerými podvedenými spôsobí, že postupne z Facebooku zmiznú. K tomu je však nutná spolupráca viacerých ľudí.
Všetko sú podvody zneužívajúce fotografie. Ak si prečítate aspoň tri články z uvedených odkazov, otvorí sa vám zvrátený a nechutný svet pravdy a reality fungujúcej v mysliach niektorých jendotlivcov. Dokonca sa stretávame s prípadmi celých fingovaných stránok, ktoré lákajú na to, že každý like prinesie jeden cent pre obete katastrofy v Japonsku. Celá stránka je ale v skutočnosti plná rôznej zábavy a videí amatérskeho autora, viz: https://www.facebook.com/….1-like-1-cent-for-Japan….
Samozrejme, pokiaľ viete o niekom vo svojom okolí, čo horlivo zdieľa podobné príspevky, poskytnite mu tento článok. Ďakujeme.
Pokračovaním návštevy webstránky súhlasíte s používaním Cookies podrobnosti
You must be logged in to post a comment Login